Jaká byla letos vaše nejlepší investice?

5. 10. 2016
1 091 Zhlédnutí

Investovat se dá do hmoty i ducha. Od zlatých cihliček, diamantů, poštovních známek, nemovitostí až po… třeba masáž. I to je geniální a snadná investice do vás samotných. Jenže ne každý vnímá takový okamžik jako investici, ale spíš… zábavu? požitek? V říjnu jsme oslovili čtyři respondenty z různých oborů podnikání a položili jim otázku, na kterou si zkuste odpovědět i vy. Možná budete hodně překvapeni!

 

Filip Darebník

Filip Darebník

Filip Darebník,  vedoucí pobočky

Moje největší letošní investice byla do mě. Ale aby to nevyznělo příliš sobecky, vysvětlím. Jako vedoucí pracovník jsem zodpovědný za můj svěřený tým, který potřebuje leadera, co jim bude dodávat informace a tlačit je k úspěchu. I když máme možnost pracovat s těmi nejmodernějšími technologiemi na světě, všichni potřebujeme ze všeho nejvíc především lidský kontakt. Koučování je velice komplexní a náročný druh práce s lidmi, na pracovišti však přináší velké posuny kupředu. Člověk se pod vaším vedením realizuje a pracuje na sobě. To, že vám lidé oplácejí v dobrém vaše chování k nim, je tou nejlepší zpětnou vazbou. Chodí rádi do práce a mají zájem se vzdělávat. Ženou se za úspěchem a vděčí za to vám. Pro mě je to jednoduché znamení, že svou práci dělám dobře. Laskavosti, slušnosti a pokory je dnes ve světě pramálo. Nepolevujte a buďte dobří. Investujte do dobrých lidí okolo sebe, vrátí se vám to i s úroky.

 

Kamil Maršálek

Kamil Maršálek

Kamil Maršálek, ředitel společnosti

Letošní nejlepší investice roku… těžká a hluboká otázka asi pro každého ředitele společnosti, který se snaží, aby jeho firma na trhu držela kredit a stále rostla. Pro splnění tohoto cíle musíte často investovat spoustu finančních prostředků do obnovy strojového parku a k ověření smysluplnosti a návratnosti některých investic vám horizont jednoho roku nestačí. Co ale mohu s jistotou říci k investici roku 2016 už teď, je, že se nám ve firmě vyplatila investice do zaměstnanců – do lidí, kteří ve firmě opravdu chtějí pracovat, do jejich pracovních podmínek a mzdového hodnocení, do jejich vzdělávání, softwaru, který usnadňuje naši práci. Smysl této investice, její přínos a energii cítíte a velmi rychle zhodnotíte. Denně jí prožíváte, potkáváte se s ní na stavbách, na poradách a nakonec také u referencí našich zákazníků. Peníze jsou jen energie. Aktivita, touha růst a schopnost práci sdílet je letos naší nejlepší společnou investicí.

 

Soňa Mista Šimorová

Soňa Mista Šimorová

Soňa Mista Šimorová, zpěvačka

Jednoznačně investice do mé práce a tou je hudba. Dávám si velmi záležet na tom, aby měly moje skladby dobrý zvuk, a k tomu je třeba nahrávat v kvalitních studiích s kvalitními muzikanty. Sama hraji na housle a klavír. Protože je to moje živobytí, tak jsem si dala záležet na tom, abych měla kvalitní nástroj, který mou techniku hraní podpoří. Skvělá investice byla do mého nového rodinného pořadu Pocity s Mistou. Tento program vytvářím společně s Firestarter, kteří mají profesionální nahrávací techniku a patří ke špičce v ČR. Jsou velmi spolehliví, kreativní a díky jejich práci má celý pořad krásný vizuál, což považuji za velmi důležité pro konečný dojem diváka. V neposlední řadě investuji do kvalitního odpočinku, protože je velmi důležitý pro mou práci. Jakmile nerelaxuji a pracuji bez přestávky, ztrácím kreativitu a energii, a to se může odrazit na výsledku mé práce. Proto si dávám záležet na tom, abych měla práci a volný čas vždy v rovnováze.

 

Natálie Tothová

Natálie Tothová

Natálie Tothová, terapeutka

Co byla letos vaše nejlepší investice… no to je velmi krásná otázka. Obecně pokládám za nejlepší investici každou investici, která je do mého osobního rozvoje a vzdělávání, protože stále je co zlepšovat a kam se posouvat. Letos jsem investovala do spousty věcí, tedy nejen do těch co kultivují mou osobnost a Ducha, ale také do obyčejných hmotných věcí, jako například nová sedačka, krásné závěsy, vzdělávací videa nebo třeba auto… Ale když se ohlížím za tímto rokem, mou nejlepší letošní investicí z dlouhodobého hlediska je kurz Atma Kriya Yogy. Sedačka, závěsy i auto se čase vymění, ale pak jsou tady věci, které s časem nabírají skutečnou hloubku a poznání. Takový kurz jsem absolvovala s manželem na konci srpna za Prahou, a stále z toho čerpáme.

Petr Kopčil

šéfredaktor Magazínu Fabrika

Vložte komentář