Petr Zavadil: Feng Shui pro váš business

Petr Zavadil

Petr Zavadil

V tomto článku se zaměříme na starobylou tradici pocházející z Číny – Feng Shui. Resort Dešná u Slušovic vám nabídne Feng Shui vmnoha směrech. U vchodu do restaurace Pět elementů hlídá malovaný tygr, na zdech jsou ručně malovaní draci na originálních kachlích. Vše je tajemné, ale přitom přátelské, klidné a čisté.V rohu hoří dřevo v krbu a než se nadějete, máte na stole jídlo uvařené v kruhu, podle Pěti elementů. Povídali jsme si s Petrem Zavadilem, jak je možné propojit svět, ve kterém žijeme a svět, který si můžeme vytvořit podle sebe.

Petře máme jen málo prostoru, takže pro začátečníky, co je to Feng Shui?
Feng Shui je klasické starodávné čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pracuje s otázkou, jak vytvořit harmonii v prostoru a umožnění nerušeného plynutí energie čchi.

V čem nás může Feng Shui obohatit?
Od momentu, kdy si vyčistíte pracovní stůl, kdy přehodnotíte lidi, se kterými pracujete a vyčistíte i personál, až po moment, kdy sami sebe uvedete do stavu čištění myšlenek. Prostě každým krokem budete víc a víc v souladu sami se sebou a o to jde především, být v harmonii. Pak najednou vše roste, všemu se daří, ale to myslím je tak nějak obecně přijatelné i bez hluboké východní filosofie. Jen ten selský rozum šel u mnoha lidí stranou, a tak může být více sexy třeba Feng Shui.

Dobře a jak tedy prakticky zapojit Feng Shui a byznys?
Třeba takový Donald Trump. Jeho mrakodrapy jsou postaveny dle Feng Shui, je tu mnoho parametrů, které naprosto přesně zapadají do filosofie Feng Shui. A jak víme, jeho byznys funguje velmi dobře. Ale to je pro mnoho lidí hodně vzdálený svět. V Česku jsou například realitní kanceláře, které prodávají díky Feng Shui, makléřské firmy, developeři… těch příkladů by bylo mnoho. Ale já nejsem přímo lektor Feng Shui, jen ho prakticky mnoho let aplikuji mimo jiné v Resortu Dešná a restauraci Pět elementů.

Není Feng Shui jen módní trend, nafouknutá bublina?
Takto, v dnešní době je Feng Shui velmi populární a lidé začínají objevovat skrytá tajemství této filozofie. Opravdu mnoho známých a velkých společností ve světě tyto principy užívá již dávno a získaly díky tomu velký náskok i výhody. Já tvrdím, že toto „tajemství“ by mělo být dostupné všem a ne pouze za účelem získání finančního prospěchu.

Pro mě je stále “záhada”, jak se mohlo kousek za Zlínem podařit vybudovat takové krásné a energicky silné místo, jakým je Resort Dešná.
Na samotném začátku nám spousta lidí nevěřila, všechno to pro ně byly jen vize na papíře. Feng Shui bylo u nás neznámé a člověk vlastně nechce změnu. Dnes je situace zcela jiná a hlavně se každý může sám přesvědčit, jak vypadá prostředí realizované v tomto stylu, pocítit harmonickou a vyváženou krásu těchto vibrací, ať se o tyto principy zajímá či o nich nikdy neslyšel. Někomu jen stačí, když může posedět s přáteli, blízkými, dát si dobré jídlo a odpočinout si po namáhavém dni a někdo bude chtít vědět více, aby mohl využít poznané dále ve svém životě. Pro ty, kteří chtějí poznat zmíněné principy do hloubky, máme připraveny série přednášek, kurzů i seminářů.

Ubytování a jídlo je opět ve stylu Pěti elementů, čímje to vyjímečné?
Kuchař je talent, který našel své poslání v přípravě jídla. Miluje vaření a to je samozřejmě poznat na každém jídle. Společně s aplikací určitých zákonitostí, které poznal a pochopil, dokáže vytvořit skutečné gastronomické lahůdky. A ty navíc prospívají těm, kteří si na nich pochutnávají, takže jsme opět v již zmíněném harmonickém celku. Rozeznáváme několik ročních období a naše jídla připravujeme v souladu s těmito obdobími. Z tohoto důvodu nenajdete v naší restauraci stálý jídelní lístek, protože připravujeme jednotlivá jídla tak, aby obsahovala odpovídající suroviny. To vše je přirozený proces, na který se zapomnělo či nám byl úmyslně zamlčen, nad důvody nyní nebudeme spekulovat. Obměna jídelního lístku je určitou formou exkluzivního servisu, za který vám vaše tělo poděkuje, a tuto výhodu dokážete následně ocenit v jiných aktivitách každodenního života. A ubytování v našich Feng Shui chatkách je stejný zážitek.

A co nějaké tajemství na závěr, nějakou “pikošku” pro podnikatele.
Letošní rok je ve znamení doporučování, kdo doporučuje a je takto naladěn s upřímným záměrem, bude růst. Příští rok bude dle Feng Shui jiný. Bude o jasných a rychlých rozhodnutích, o velmi krátkých pracovních schůzkách. Kdo toto pochopí, bude vítězit. Vesmírné zákonitosti jsou univerzálně platné všude ve vesmíru a tudíž i na Zemi, ať tomu věříte či nikoliv.


Více informací:
www.resort-desna.cz
www.petelementu.cz

Petr Kopčil

šéfredaktor Magazínu Fabrika

Vložte komentář